Podsumowanie rundy jesiennej 15/16

W ubiegłą sobotę zakończyliśmy rundę jesienną sezonu 15/16 zwycięstwem nad Orłami Kusięta. . Kto zawiódł? Kto zaskoczył? Postaramy się podsumować poszczególne ekipy.

Przed sezonem w gronie faworytów do awansu było co najmniej kilka zespołów. Znacząco wzmocnił się LZS Mrzygłód, który pozyskał Piotra Prusko czy Kamila Sulińskiego, zawsze liczyć się trzeba z Sokołem Olsztyn czy rewelacją z poprzedniego sezonu, Czarnymi Starcza.

Na początek nasz GLKS Siedlec Duży-Gniazdów , który zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Siedlczanie już przed sezonem stracili dwóch zawodników. Daniel Wypart oraz Kamil Kazimierczak odnieśli kontuzje i wypadli z kadry na całą rundę. Co prawda „kazik” zdołał jednak rozegrać mecz z LZS-em to w meczu z Jurą odnowił mu się uraz i tego zawodnika już więcej w naszych barwach nie zobaczyliśmy. Początek sezonu zapowiadał się obiecująco lecz tak jak przed rokiem tak samo było i teraz. Dobrze nam szło tylko właśnie na początku ligi. Później kolejne urazy, były takie spotkania, iż mimo że mamy bardzo dużą kadrę ledwo zebraliśmy się na mecz! Na 11 spotkań zdobytych punktów to 13 więc z pewnością u nas jest jeszcze większy niedosyt niż w Unii. Niepokojące jest to, że wcale nie byliśmy słabsi od swoich przeciwników. W większości spotkań otwieraliśmy wynik lecz nie zdołaliśmy doprowadzić korzystnego wyniku do końca. Zawsze była bardzo duża nerwowość przez co cierpiała drużyna na boisku. Nasi najlepsi strzelcy to Mateusz Kopera oraz Damian Michalik, którzy zgromadzili na swoim koncie po sześć goli.

13pkt

1 miejsce : LZS Mrzygłód

Piotr Prusko miał być gwarancją bramek i takową był. Strzelał jak na zawołanie i z dorobkiem 16. goli jest vice liderem klasyfikacji strzelców. Wydawało by się, iż mrzygłodzianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, ale piłka nożna niesie wiele niespodzianek. Pierwsza z nich to wygrana Orkana nad liderem, LZS-em. U siebie podopieczni Adam Cichonia wygrali 3:1 i pierwsza porażka stała się faktem. Druga porażka i jak się okazało ostatnia to porażka na bardzo trudnym terenie w Starczy. Nie zmienia to faktu, że drużyna LZS prowadzi w tabeli od początku sezonu.

27pkt

2 miejsce : Orkan Rzerzęczyce

Jeszcze sezon temu Orkan walczył o utrzymanie a dziś jest vice liderem tabeli po rundzie jesiennej. Adam Cichoń przejął zespół i widać, że idzie jemu a także piłkarzom bardzo dobrze. Pokonali m. in LZS Mrzygłód i widać, iż nastroje są bojowe. W Rzerzęczycach grają nasi dobrzy znajomi, Jarosław Durka oraz Kamil Ołdakowski. Warto odnotować fakt, że Orkan pokonał nasz zespół jeszcze na starym boisku 1:2 strzelając bramkę w ostatnich sekundach meczu. Orkan przegrał tyle samo meczy co lider lecz dwa zremisował i z dorobkiem czterech punktów straty zajmują drugie miejsce.

23pkt

3 miejsce : Sokół Olsztyn

Sokół przyzwyczaił nas już, że zawsze jest wysoko w tabeli. Można powiedzieć, iż pachnie awansem i z pewnością olsztynianie mażą aby to stało się w tym sezonie. Podopieczni Pawła Krawczyka jednak potrafią zaskoczyć i przegrać dość nie oczekiwanie jak choćby z naszym zespołem (3:1) i być może dlatego zajmują dopiero i aż trzecią lokatę. Oczywiście nie ujmujmy nic naszemu GLKS-owi lecz trzeba przyznać, iż akurat w tym meczu Sokół miał kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Olsztynianie są bardzo wyrównaną ekipą i na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Warto odnotować nie porozumienie w meczu z kmiciem w Kruszynie... tam Sokół przegrał walkowerem czyli stracił możliwe trzy punkty.

19pkt

4 miejsce : Czarni Starcza

Rewelacja poprzedniego sezonu również i w tym potwierdza swoje wysokie loty. Nie od samego początku jednak tak dobrze szło tej drużynie. Znaczącą postacią z pewnością jest król strzelców ligi, Łukasz Nowak, który ciągnie ten zespół. Czarni zajmowali nawet ostatnią pozycję lecz kryzys minął baardzo szybko i na pewno włączą się w walkę o awans. Starcza pokonała w ostatniej kolejce rundy lidera na własnym boisku i spokojnie utrzymała czwartą lokatę. Czarni Starcza to zespół, który najczęściej trafia do siatki rywala.

19pkt

5 miejsce : Sparta Szczekociny

„Spartanie” ponownie okupują górną część tabeli. Widać, że ten zespół dobrze się rozwija i w tej rundzie ponownie pokazuje, że nie są chłopcami do bicia. Krzysztof Minor jest najlepszym strzelcem Sparty również asystuje i widać, że drużyna ma chrapkę włączyć się w walce o pierwszą czwórkę.

17pkt

6 miejsce : Kmicic Kruszyna

Tutaj chyba śmiało można powiedzieć, że to w pewnym sensie niespodzianka in plus. Rok temu kmicic cudem się utrzymał w lidze, a w tym sezonie widać sporą poprawę dzięki czemu liga jest bardzo wyrównana. W drużynie doszło do kilku zmian m.in. trenera i efekty widać gołym okiem.

15pkt

7 miejsce : LKS Kamienica Polska

„Kamieniczanie” to jeden z czterech beniaminków ligi. Zespół złożony można rzec od nowa. To bardzo młoda drużyna, która na pewno jeszcze zaskoczy. Większość to wychowankowie także tylko się cieszyć że LKS wrócił na piłkarskie boiska. Najlepszy strzelec Arkadiusz Nitecki ma na swoim koncie 3 bramki więc pokazuje to jak bardzo wyrównany jest to team.

14pkt

8 miejsce : Unia Rędziny

Na pewno rozczarowanie, zespół z ogromnym potencjałem z bardzo dobra kadrą lecz zajmująca lokata z pewnością tego nie odzwierciedla. Ósme miejsce to spory niedosyt działaczy czy piłkarzy apetyty były większe. Liderem Unii jest Marcin Kawecki, który już jedenastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Miejmy nadzieję, iż Unia Rędziny nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, mają jednak jeden mecz mniej, z Wartą Zawada.

14pkt

10 ,11, 12 miejsce : Jura Niegowa, Warta Zawada, Orły Kusięta

,

Jura trzyma się pozostałych drużyn bardzo blisko. Jednak frycowe trzeba zapłacić. Lekko odstają pozostali beniaminkowie, Warta i Orły zgromadziły na swoim koncie odpowiednio 7 i 6 punktów. Te trzy drużyny jednak punktują w sumie między sobą. Warta pokonała nasz GLKS u siebie i to był jedyny plus tego zespołu w tej rundzie.

Bilans:

Jura : 11