12 pytań do Damiana Michalika

Postanowiliśmy nieco przybliżyć sylwetki zawodników. Dziś przepytany został Damian Michalik.

1. Damianie opowiedz coś o sobie, co robisz poza boiskiem, czym się zajmujesz.
 Coś o sobie? Nie chcę mówić o sobie. Ci co mnie znają wiedza najlepiej jaki jestem, natomiast po za boiskiem spędzam czas z dziećmi oraz z narzeczoną co jest dla mnie priorytetem. Oczywiście również pracuje. Pracuje jako magazynier w TRW Automotive.
 Swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiałem w Sokole Olsztyn.
 W Siedlcu znalazłem się dzięki Trenerowi Karolowi Gałusowi. Mój poprzedni klub przechodził kłopoty przegrywaliśmy wszystko jak idzie, zajeliśmy ostatnie miejsce po rundzie wiosennej i na kolejną nie przystąpiliśmy i tak trener Gałus zadzwonił, przekonał mnie i jestem tu gdzie jestem.
 Jak każdego młodego chłopca ciągnie żeby kopać piłkę tak również było w moim przypadku. W latach młodzieńczych od rana do wieczora bywało się na boisku z przerwami gdy mama wołała na obiad.
 Dlaczego piłka nożna? Ponieważ każdy z moich rówieśników grał w piłkę na osiedlu. Później postanowiłem zapisać się do szkółki Sokoła i zacząłem uczęszczać na treningi. Bardzo cieszę się z tej decyzji. Gdy wychodzę na boisko zapominam o wszystkich problemach. Po prostu wtedy na 90 minut się wyłączam.
 Prawdopodobnie byłby to żużel. Dlatego że mój tata od małego tym się interesował sam nawet próbował swoich sił w tym sporcie. Niestety dla niego tuż przed zdawaniem na licencję żużlową miał poważny upadek i było można powiedzieć po temacie. Żużel jednak w mojej rodzinie jest do dziś i w miarę możliwości wolnego czasu odwiedzam stadion przy Olsztyńskiej.
7. Kto jest Twoim piłkarskim idolem i dlaczego ?
 Moim idolem jest Ronaldo. Dlatego że był sobą. Wychodził na murawę i zachwycał swoimi umiejętnościami. Pamiętam mundial w 1998 roku. Genialny w jego wykonaniu brakowało tylko Mistrzostwa dla jego Brazylii.
 Nie zależnie co się stanie najważniejsze zaangażowanie.
 zdrowie, zdrowie, zdrowie. Bo zdrowie jest w życiu najważniejsze !
10. Jak opiszesz naszą drużynę ?
 Mamy naprawdę fajny zespół, jest dobry klimat, potrafimy razem spotkać się poza treningami i myślę, że to fajnie funkcjonuje. Musimy tylko podejść do każdego meczu tak samo. Nie patrząc kto i jak stoi w tabeli. Takie samo zaangażowanie i takie samo podejście do meczu może nam gwarantować sukces.
11. Najbliższy rywal to Unia Rędziny, Kto wygra ten pojedynek? Pokusisz się o wytypowanie wyniku?
 Na pewno chcemy się zrewanżować za porażkę na własnym boisku. Z naszą obecną formą będzie to jednak piekielnie trudne zadanie. Trzeba być dobrej myśli, walczymy do końca.
 Jako junior grałem Sokole Olsztyn, Rakowie Częstochowa oraz Beniaminku Częstochowa natomiast w seniorach w Salosie Częstochowa, ponownie w Rakowie (występował w drugiej drużynie), Victorii (sezon w lll lidze) oraz w obecnej chwili w Sparcie Siedlec Duży.

W najbliższym czasie przepytamy Łukasza Kowalika.