16 kolejka: Remis pod gruchą

Remisem 2:2 zakończył się mecz w ramach 16-stej serii gier częstochowskiej "A" klasy pomiędzy drużynami prowadzonymi przez Adama Cichonia i Karola Gałusa. Orkan zremisował na swoim boisku z GLKS-em.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania się żadna ze stron nie chciała za bardzo się "otworzyć" przed rywalem, pierwsi do głosu doszli siedlczanie w 14stej minucie, Tomasz Jasnos wykorzystał lukę w obronie i ruszył w kierunku bramki Jaroslawa Durki, bramkarz miejscowych po za polem karnym ratował strzał "jasnego" ręką za co ujrzał czerwoną kartkę chwilę później świetnym strzałem popisał się Mateusz Kopera lecz jeszcze lepiej spisał się rezerwowy golkiper Orkana i wybronił to uderzenie. W 25 minucie wykorzystaliśmy grę w przewadze, bramkę na 0:1 zdobył bardzo aktywny "jasny" dla którego to był powrót do gry po wielu miesiącach. W pierwszej części gry więcej okazji mieli nasi piłkarze lecz nie zdołali tego udokumentować.

Na drugą połówkę wyżej notowani rywale wyszli z podwójnym zaangażowaniem, nie mając nic do stracenia wręcz rzucili się na nas, przewaga ich w początkowych fragmentach była przytłaczająca. Gola na 1:1 zdołali strzelić dopiero na kwadrans przed zakończeniem meczu. Kapitan Mateusz Mielczarek strzelił bramkę w 75. a dziesięć minut w 85 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie poddaliśmy się jednak i dążyliśmy do remisu. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany został "kopsi" a jedenastkę wykorzystał pewnym strzałem Mateusz Traczyk, to był premierowy gol "tracza" w naszych barwach.

Mecz ogólnie odzwierciedla wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Gospodarze grając w osłabieniu pokazali hart ducha i z pewnością można brać z nich przykład natomiast jeśli chodzi o naszą drużynę to na pewno trzeba popracować, nie wykorzystane sytuacje po prostu się zemściły golami dla Orkanu.

Skład w jakim wystąpił GLKS :