20 kolejka: Świetny mecz w Kamienicy, mamy to!

W 20stej kolejce nasi piłkarze udali się do Kamienicy Polskiej w walce o punkty w częstochowskiej "A" klasie, o punkty dające nam nadzieję o grze w grupie neutralnej tego sezonu, przypomnijmy, że do końca sezonu zasadniczego zostały tylko dwie kolejki, a więc tego meczu nie mogliśmy przegrać. (w ostatnim spotkaniu zmierzymy się z Orłami w Kusiętach)

Na jesień w Gniazdowie padł remis 1:1. Trener Karol Gałus, który był zmuszony zagrać od początku w tym meczu musiał nieźle się napocić, aby ustawić drużynę na to spotkanie. Na kontuzje narzekali Kryspin Malinowski, Łukasz Kowalik na lekki uraz narzekał Paweł Kasprzyk i Damian Michalik, zabrakło Mateusza Kopery. Ostatecznie skład wyglądał tak:

Gospodarze zostali sprzątnięci z placu gry w dokładnie 29. minut. Szybkie cztery gole naszego zespołu ustawiły mecz. GLKS później nieco odpuścił i do głosu doszli miejscowi lecz zawsze na posterunku był Łukasz Idziak. Pierwszy gol dla naszej drużyny padł już w 4. minucie po świetnej akcji Mateusza Traczyka piłkę do bramki skierował Damian Michalik. Przy następnych trafieniach zawsze udział miał nasz kapitan, a futbolówkę do siatki trafiali dwa razy Paweł Kasprzyk, który zagrał w środku pola w tym spotkaniu oraz rozkręcający się z meczu na mecz Bartłomiej Kazik. Szczególnie trafienie nr. 1 "kapiego" jest warte uwagi, huknął zza pola karnego i bramkarz Kamienicy był bez szans. Gospodarze zdołali tylko odpowiedzieć jednym golem w 48. minucie.

Wynik mógłby być wyższy lecz w końcowej części meczu obie ekipy nie były skuteczne.