21 kolejka: Doskonała końcówka i wygrywamy z Unią !

W 21. kolejce częstochowskiej "A" klasy do Gniazdowa zawitała ekipa Unii Rędziny, rywal więc wymagający, który walczy o pierwszą czwórkę dającą prawo o grę o awans do klasy okręgowej. Dzięki dwóm trafieniom Damiana Michalika oraz po jednym Mateusza Kopery i Łukasza Kowalika pokonaliśmy przyjezdnych 4:2, choć przegrywaliśmy 0:2 !

W myśl idei "zwycięskiego składu się nie zmienia" trener Karol Gałus postawił prawie na tą samą jedenastkę która w 30 minut zmiażdżyła Kamienicę sprzed tygodnia, pauzującego za kartki Mateusza Traczyka zastąpił "kowal".

Początek spotkania do dominacja Unii. Zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy, nie potrafiliśmy rozegrać ani jednej składnej akcji. Na prowadzenie nasi rywale wyszli w 38. minucie bo świetnej Marcina Kaweckiego. Po tym golu coś zaczęło się dziać pod bramką gości. Coraz śmielej atakowaliśmy lecz zemściło to się kolejnym golem i przegrywaliśmy 0:2. Po przerwie na placu gry pojawili się Mateusz Kopera oraz Kryspin Malinowski. Nie mieliśmy nic do stracenia, więc wręcz rzuciliśmy się na rywali co przyniosło efekt zaraz na początku drugiej połowy, wprowadzony na boisko "malina" dograł do Damiana Michalika a ten świetnym technicznym strzałem zza pola karnego pokonał Rafała Pitnera. Ta bramka dodała nam wiatru w żagle, dążyliśmy do wyrównania i ta sztuka udała się na kwadrans przed końcem meczu. Idealne podanie z głębi pola Paweł Kasprzyk skierował do "kopsiego", ten pokręcił rywalami w polu karnym i bez problemu wyrównał stan spotkania. Podopiecznym Gałusa było mało i mało, raz po raz gościliśmy pod bramką gości i w końcówce spotkania wyszliśmy na prowadzenie! Łukasz Kowalik otrzymał dokładne podanie od naszego kapitana i wyprowadził GLKS na prowadzenie! Minutę przed regulaminowym czasie gry Michalik dobił Unię trafiając na 4:2!

Doskonała końcówka spotkania dała nam bardzo cenne trzy oczka i w tą niedzielę wystarczy nam remis z Orłami Kusięta aby zagrać w grupie neutralnej.

Skład GLKS-u : Łukasz Idziak - Patryk Winter, Jakub Misztela, Krzysztof Kowalczyk, Michał Łągwa - Damian Michalik (C), Paweł Kasprzyk, Łukasz Kowalik, Tomasz Jasnos - Karol Gałus, Bartłomiej Kazik.

Zmiany :

46' Mateusz Kopera (Karol Gałus)

46. Kryspin Malinowski (Tomasz Jasnos)

85' Daniel Wypart (Bartlomiej Kazik)